30 września wyruszyliśmy na barwną paradę zorganizowaną z okazji 101 rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu.

Pomimo trudnych warunków pogodowych chętni uczniowie i nauczyciele maszerowali dumne reprezentując naszą szkołę. Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej za ten trud i zaangażowanie!

Podczas imprezy wzięliśmy udział w skarbnikowym konkursie na najładniejsze przebranie. Tematem tegorocznego konkursu był „Magiczny ogród”. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria K. z klasy VI a. Jej aktywny udział i radosne podjęcie tego wyzwania zostało docenione i nagrodzone główną nagrodą indywidualną dla szkół podstawowych! Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu było zwieńczeniem naszej zabawy, a nagrodę wręczyła sama Prezydent Miasta Pani dr Małgorzata Mańka-Szulik.

Zwycięski strój i akcesoria przygotowali nauczycielki świetlicy Pani Ewa i Pani Dominika. Nasza laureatka udzielała wywiadów TV Zabrze i TVS. Moc podziękowań kierujemy do uczniów klasy V b którzy dzielnie nieśli baner i dekoracje szkolne: Szymona G., Filipa M, Mai Ch. i Elizy G. oraz rodziców Szymona i Wiktorii którzy wsparli nas podczas organizacji i samej parady!

Brawo!