31 maja uczniowie klasy Ia i Ib wzięli udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa.

Zajęcia były wyjątkowe, ponieważ swoją wiedzą pod okiem nauczyciela EDB podzielili się z nimi starsi koledzy i koleżanki z klasy 8c.

Ważnym elementem pierwszej pomocy jest umiejętność wezwania pomocy, a dzięki przeprowadzonym warsztatom uczniowie klas I przypomnieli sobie najważniejsze numery alarmowe.

Uczniowie przekazali młodszym kolegom wiedzę, na co szczególnie zwrócić uwagę, kiedy dzwonimy po pomoc i co należy powiedzieć.

Warsztaty w ciekawy sposób uwrażliwiły naszych uczniów na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia. Przypomniały dzieciom, że na telefony alarmowe nie wolno dzwonić dla zabawy.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie Zuzi, Natalii, Frankowi, Tomkowi i Szymonowi.

Dominika Gałążewska