W kwietniu najmłodsze klasy wybrały się na wycieczkę do Krakowa i Kopalni Soli w Wieliczce.

Podczas zwiedzania Krakowa dzieci poznały historię założyciela miasta Kraka i jego córki Wandy, dowiedziały się, kto pokonał Smoka Wawelskiego, a na rynku głównym wysłuchały hejnału oraz usłyszały historię budowy wież Kościoła Mariackiego.

W czasie wycieczki trasą turystyczną w Kopalni Soli w Wieliczce, która jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce, dzieci miały okazję podziwiać niezwykłe komory i kaplice z solnymi rzeźbami, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęt, a także ślady prac górniczych, które dały wyobrażenie o zmaganiach ludzi z żywiołem i ich pracy. Największy zachwyt wśród uczniów wzbudziła przepiękna Kaplica Św. Kingi.

Po pokonaniu łącznie 800 schodów na dzieci czekał pyszny obiad w podziemnej restauracji. Nie zabrakło także czasu na kupienie pamiątek. Pobyt w kopalni okazał się wspaniałą i niezapomnianą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą.

Martyna Stolfig