Broszura ze zbilansowanym jadłospisem dla ucznia, powstała w wyniku realizowanego w Szkole Podstawowej nr 43 w Zabrzu projektu pod hasłem „Żyjemy zdrowo i aktywnie”.

Projekt był skoncentrowany na utrwalaniu i praktycznym stosowaniu zasad zdrowego żywienia, propagowaniu aktywności fizycznej oraz nabywaniu nowych umiejętności w zakresie tworzenia odpowiedniego jadłospisu dla młodzieży uczącej się. Nadwaga i otyłość wśród dzieci i młodzieży stale wzrasta.

Mówi się już o epidemii, dlatego właśnie poprzez ten projekt chcemy uwrażliwić uczniów na problem i przyczynić się do jego ograniczenia. Uczniowie biorący udział w projekcie nabyli dużo umiejętności w zakresie zdrowego stylu życia poprzez udział w zajęciach z dietetykiem, trenerem fitness.

Brali udział w warsztatach kulinarnych gdzie uczyli się przygotowywać zdrowe przekąski. Sami przygotowywali zdrowe przepisy wg własnej wiedzy i zdobytego doświadczenia. Przygotowana broszura – to jeden z produktów końcowych projektu.

Mirosława Ordysińska