W czerwcu klasa 2B wzięła udział w 5 lekcjach edukacyjnych na terenie Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu

„Z życia pszczół”

Na warsztatach „Z życia pszczół” dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda życie w ulu. Uczniowie zapoznali się z właściwościami pszczelich produktów oraz poznali wiele ciekawostek dotyczących tych najważniejszych na świecie owadów. Ciekawym elementem warsztatów było przymierzanie kapelusza pszczelarskiego oraz posługiwanie się podkurzaczem, czyli dymiarką dla pszczół 🙂

„Uzdrowić Ziemię – uzdrowić siebie”

Warsztaty „Uzdrowić Ziemię – uzdrowić siebie” miały na celu uświadomienie dzieciom, jak duży wpływ mają działania człowieka na przyszłość naszej planety. Podczas pracy w grupach dzieci zastanawiały się, czy ich codzienne nawyki są przyjazne dla środowiska, oraz co mogą zrobić, by codziennie przyczyniać się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

„Zwierzęta z różnych stron świata”. oraz „Ptaki wokół nas”

Podczas lekcji „Zwierzęta z różnych stron świata” oraz „Ptaki wokół nas” dzieciaki miały okazję poznać i obejrzeć wyjątkowe okazy rożnych gatunków zwierząt i ptaków. W czasie zadania praktycznego dzieci dopasowywały zwierzęta do kontynentów, na których mieszkają.

„Czy wiesz, co jesz?”

W czasie warsztatów „Czy wiesz, co jesz?” dzieci poznały niesamowite właściwości zdrowej żywności. Dzieci dowiedziały się jaki jest związek między tym jak się czują, ile mają siły i energii, a tym, co jedzą. Dzięki pracy w grupach uczniowie nauczyli się czego powinni jeść najwięcej, czego mniej, a jakich produktów unikać.

Martyna Stolfig