Zakończyliśmy trzeci etap programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”.

Wszystkie zagadnienia jakie poruszaliśmy na zajęciach dotyczyły transportu i miast przyszłości. Poruszaliśmy tematy związane z historią transportu oraz transportem miejskim i autonomicznym.

Poznaliśmy pojęcie „Smart City” i wiemy już, że mieszkańcom może żyć się lepiej dzięki temu, że miasto korzysta z nowych technologii i pomysłów.

Dowiedzieliśmy się o wielu wspaniałych wynalazkach. Podziwialiśmy lot z jetpackiem, latający samochód oraz projekt Hyperloop.

Jak mogą wyglądać miasta w przyszłości? Zastanawialiśmy się i każdy z nas ma wiele ciekawych pomysłów. Przelaliśmy je na papier projektując swoje wymarzone domy przyszłości. Wspólnie zaprojektowaliśmy pojazd przyszłości, który nazwaliśmy „Kids Modern Bus”.

Będzie on woził dzieci do szkoły, a będąc pojazdem ekologicznym i ekonomicznym będzie dobry dla naszego środowiska. Poniżej mogą Państwo podziwiać nasz plakat przestawiający wspólnie stworzone miasto i pojazd przyszłości.

Dominika Gałążewska