Zakończyliśmy na zajęciach “Koła małego naukowca” drugi etap programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”. Wszystkie zagadnienia jakie poruszaliśmy dotyczyły ekologii i zmian klimatu. Poruszaliśmy tematy związane z globalnym ociepleniem, segregacją odpadów, oszczędzaniem wody i bioróżnorodnością.

Braliśmy udział w warsztatach z kreatywnego recyklingu dając drugie życie plastikowym butelkom – wykonując piękne pojemniki na kredki. Stworzyliśmy papierowy tor do zabawy kulkami „Eko kulkoland”, który tak polubiliśmy, że wciąż go rozbudowujemy.

W szkole można podziwiać wykonane przez nas plakaty dotyczące segregacji odpadów, życia pszczół oraz oszczędzania wody.

Zajęcia pokazały nam, jak istotne dla całej planety jest oszczędzanie wody, której w wielu miejscach na świecie brakuje.

Pamiętajmy,  ekologiczny sposób życia pokazuje, że dbamy o naszą wspaniałą planetę.

Dominika Gałążewska