Nasi mali artyści uczęszczający na zajęcia plastyczne mieli okazję wziąć udział w zajęciach ceramicznych.

Dla większości był to pierwszy kontakt z gliną. Uczniowie przechodząc przez kolejne etapy pracy, poznawali właściwości gliny oraz możliwości jej zdobienia. Z surowego materiału uczniowie stworzyli patery, które ozdobili motywami roślinnymi. Prace schły w swoim tempie, a po wysuszeniu zostały wypalone w specjalnym piecu.

Praca z gliną uczy cierpliwości- poszczególnych etapów pracy nie można przyspieszyć.

Pracę po pierwszym wypale, dzieci ozdobiły angobą i pokryły transparentnym szkliwem. Po wyschnięciu prace zostały wypalone po raz drugi.

Satysfakcja z własnoręcznie wykonanych prac jest ogromna. Etapy pracy oraz jej efekty można podziwiać poniżej :).

Dominika Gałążewska