Uczestniczymy w spotkaniu


Na zaproszenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zabrzu klasa 5a, wraz z klasami z innych szkół podstawowych, uczestniczyła w „Warsztatach z sercem”.

Po ciepłym przyjęciu przez gospodarzy, uczniowie zobaczyli występ licealistów, w trakcie którego została przybliżona postać profesora Zbigniewa Religi poprzez taniec, piosenkę, czy opowiadanie z wykorzystaniem multimediów.

Następnie dzieci tworzyły łańcuch, wycinając serca z kolorowego papieru i wieszając je na sznurku. Łańcuch naszej szkoły był tak długi ( chyba najdłuższy), że mieliśmy ogromne problemy z wniesieniem go do auli.

Zabawa była przednia. Następnie dzieci brały udział w lekcji o sercu, w pięknej, zielonej pracowni, gdzie mogły sobie zmierzyć ciśnienie, zbadać puls.

Naszemu uczniowi udało się nawet prawidłowo obliczyć, ile krwi pompuje serce! Na zakończenie spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny na portret profesora Religi.

Mamy sukces, Amelia Kolenda zajęła drugie miejsce, a Kasia Kuzber trzecie w tym konkursie. 

Gratulujemy!

Judyta Gorawska