10 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty o tematyce ekologicznej – zrównoważona moda, które zostały przygotowane i przeprowadzone przez młodzież z Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Chorzowie. Bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Nasz projekt – “WOLNO-MODNI” realizowany jest w ramach ogólnopolskiej olimpiady “Zwolnieni z Teorii”. Naszym głównym celem jest edukacja w aspektach ekologicznych związanych z dzisiejszą modą.

Problem, którym głównie się zajmujemy, czyli model biznesowy “fast fashion”, jest niezwykle szkodliwy.
Łamie prawa człowieka, rujnuje naszą planetę ogromną ilością odpadów. Jest to problem globalny, a jego świadomość niewielka.

Jesteśmy czwórką licealistów z Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. W ramach olimpiady prowadzimy warsztaty w wielu placówkach m.in w szkołach podstawowych, przedszkolach i bibliotekach.

Co więcej, uważamy, że nasza inicjatywa pokazuje ciemne strony powszechnie znanych sklepów odzieżowych, co może zachęcić ludzi do kupowania w lokalnych, niezależnych przedsiębiorstwach. Myślimy, że w obecnych czasach jest to niezmiernie ważne ze względu na sytuację na świecie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o naszym projekcie i samym przemyśle “fast fashion” zapraszamy na naszego TikToka i Instagrama – @wolnomodni.

Daria Sichma