Jak co roku uczniowie klas I-III wzięli udział w programie profilaktyczno-edukacyjnym “Kicaj Zdrowo”.

Hasło tegorocznej edycji to “Mały ratownik” .

Podczas warsztatów dzieci zdobyły wiedzę i umiejętności niezbędne do przeprowadzenia działań z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie zapoznali się z zawartością apteczek pierwszej pomocy, nauczyli się używać chusty trójkątnej. Dzięki ciekawym pomocom dydaktycznym utrwalili znajomość numerów alarmowych, dowiedzieli się w jaki sposób wzywać pomoc, jak rozmawiać przez telefon z dyżurnym oraz jak zachować się w miejscu wypadku.Nauka resuscytacji z użyciem fantomów wzbudziła u dzieci wiele emocji.

Lekcje były połączeniem zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Po warsztatach dzieci wiedzą już na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc i jak ważne jest bezpieczeństwo podczas jej udzielania.

Uczniowie klas trzecich wzięli też udział w konkursie plastycznym “Szanuj zdrowie. Nie dla alkoholu”, którego laureatką została Maja B. z klasy IIIb.

Gratulujemy!!!

Organizatorzy akcji:
Martyna Stolfig
Dominika Gałążewska