Uczniowie klas I-III raz z wychowawcami klas oraz świetlicy szkolnej, wzięli udział w kampanii edukacyjnej „Toaleta to nie śmietnik”. Głównym organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego. Jej partnerami zostały instytucje edukacyjne: Kuratorium Oświaty w Katowicach, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach, kulturalne – Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, Uniwersytet Śląski Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Patronem została instytucja, dla której ochrona środowiska naturalnego jest szczególną wartością – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Ochrona środowiska i dbanie o zasoby wodne to ważne tematy. Zajęcia pozwoliły zrozumieć, że nieodpowiednie użytkowanie kanalizacji niesie ze sobą wiele konsekwencji: zatory, skażenie, szczury, zagrożenie dla środowiska i wydatki. Każdy z nas ma wpływ na to, co trafia za naszym pośrednictwem do wody.

Dominika Gałążewska