Kicaj Zdrowo – edycja 2020/2021

Uczniowie klas I-III wzięli udział w kolejnej edycji programu profilaktyczno-edukacyjnego “Kicaj Zdrowo”.

Program przebiega pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zabrze i Dyrektora Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach.

Hasło tegorocznej edycji to “Profilaktyka bullyingu w Internecie”.

Dzieci ukończyły kursy e-learningowe “Mały świadek w sądzie” oraz “3….2….1….Internet”, których celem było zapoznanie z różnymi formami zagrożeń internetowych : cyberprzemoc, kontakty z osobami poznanymi w Internecie, umieszczanie zdjęć w Internecie i profilach społecznościowych, plagiat, nadmierne korzystanie z komputera i Internetu. Uczniowie uczestniczyli też w Ogólnopolskim programie “Uczymy dzieci programować”, którego tematem był “Bezpieczny krok w cyfrowy świat”.

Dzieci wzięły udział w szkolnym konkursie plastycznym “Bezpieczeństwo w Internecie – korzyści i zagrożenia” , którego laureatką została Alicja Godyń z klasy 2B.

Koordynator projektu:
Martyna Stolfig