md

zaproszenie Drukuj
Pedagog
piątek, 03 kwietnia 2015 12:25

Zapraszamy

Wykład - wpływ massmediów na nasze dzieci


 

tablet

Pedagog      
    Ryszard Paluch  
 
Regulamin Rekrutacji 2015/2016 - I-sza klasa Drukuj
Rekrutacja
poniedziałek, 30 marca 2015 05:40

Regulamin rekrutacji do klasy pierwszej

 na rok szkolny 2015/ 2016


 

/wyciąg z regiulaminu/
  1. Obowiązek szkolny
    1. W roku szkolnym 2015/2016 spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczynają dzieci urodzone w 2009r. oraz urodzone w okresie od dnia 01 lipca 2008r. do dnia 31 grudnia 2008r., które jeszcze nie podjęły nauki w szkole.
    2. Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 5 lat, jeżeli wykazuje psychofizyczną dojrzałość do podjęcia nauki szkolnej. Decyzję o wcześniejszym przyjęciu dziecka podejmuje dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii PP – P. Dziecko, które zostało wcześniej przyjęte do szkoły podstawowej, jest zwolnione z realizacji obowiązkowego przygotowania przedszkolnego.

 

  1. Uczniowie objęci rekrutacją
    1. Na podstawie zgłoszenia rodzica do klasy pierwszej w roku szkolnym 2015/2016 w pierwszej kolejności przyjmuje się dzieci z urzędu, zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 43 w Zabrzu.
    2. Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły mogą być przyjęci do klasy pierwszej pod warunkiem, że szkoła dysponować będzie wolnymi miejscami. W przypadku większej ilości wniosków niż dostępnych miejsc, prowadzone będzie postępowanie rekrutacyjne, a wnioski o przyjęcie kandydatów rozpatrywane i zatwierdzane będą przez Komisję Rekrutacyjną powołaną przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 43 w Zabrzu. Rozpatrując wnioski, komisja będzie brała pod uwagę kryteria opracowane i zatwierdzone przez Radę Pedagogiczną Szkoły Podstawowej nr 43 w Zabrzu.

Regulamin rekrutacji dostepny tutaj >>>http://sp43.zabrze.pl/images/Regulamin_rekrutacji_kl_-_2015.pdf<<<

 

Spis Dokumentów 

 

Terminarz rekrutacji

 

Termin

Etap rekrutacji

do 31.03.2015

Weryfikacja list dzieci rejonowych

do 30.04.2015

Złożenie wniosków oraz wymaganych dokumentów w postępowaniu rekrutacyjnym przez rodziców kandydata spoza obwodu szkoły

08.05.2015

Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

08-15.05.2015

Pisemne potwierdzenie przez rodziców woli zapisu dziecka do szkoły

21.05.20115

Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do szkoły

do 28.05.2015

W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych, rodzic kandydata może wystąpić do Komisji Rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do szkoły.

do 02.06.2015

W ciągu 5 dni Komisja Rekrutacyjna sporządza uzasadnienie licząc od dnia złożenia wniosku przez rodzica.

do 09.06.20115

W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do Dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej.

do 16.06.2015

Dyrektor szkoły rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej.

 
Erasmus+ Drukuj
Erasmus+
środa, 18 marca 2015 06:27

„Uczenie się przez całe życie”

Projekty w szkole


1 stycznia 2014r. wszedł w życie nowy program Erasmus+, który zastąpił dotychczasowe programy „Uczenie się przez całe życie” czy znany już w naszej szkole „Comenius”.

Założeniem programu Erasmus+ jest wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie.

Struktura programu Erasmus+ została uproszczona w stosunku do poprzedniej edycji programów i obejmuje trzy główne typy działań:

  • Akcja 1: mobilność edukacyjna (wyjazdy w celach edukacyjnych),
  • Akcja 2: współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk,
  • Akcja 3: wsparcie reform w obszarze edukacji.

Nasi nauczyciele napisali projekt „Budzenie tolerancji w najmłodszym uczniu” w ramach akcji KA1. Na nieco ponad 500 aplikacji 120 otrzymało dofinansowanie, w tym nasza. Dlaczego wzięliśmy udział w programie?

Projekty realizowane w ramach akcji KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej mają na celu poprawę jakości pracy placówki oświatowej osiąganą przez udział jej pracowników w mobilnościach zagranicznych takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których podnoszą oni własne kompetencje zawodowe.

Pracownicy szkoły mają możliwość poznawania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania oraz zarządzania placówką oświatową co pozwoli na osiągnięcie głównego celu projektu jakim jest poprawa jakości pracy placówki w określonych przez nią obszarach wymagających zmian oraz pogłębienie współpracy międzynarodowej.

Aby zrealizować założenia projektu wybraliśmy następujący typ wyjazdu zagranicznego:  obserwacja pracy zagranicznej szkoły partnerskiej (job shadowing).

Wybór szkoły partnerskiej nie był trudny. Ze Szkołą Podstawową im. Gorkeho w Trnawie współpracowaliśmy już kilkakrotnie (dwa razy przy realizacji projektu Comenius oraz w pilotażowym projekcie POKL). Szkoła w Trnawie ma podobną do naszej specyfikę. Uczęszcza do niej mniejszość romska ale też dzieci z Serbii i Somali. Językiem projektu był język niemiecki, wszystkie dotychczasowe projekty pisaliśmy po niemiecku.

I tak, 1 lutego 2015r., 12-osobowa grupa nauczycieli ruszyła do Trnawy na Słowację. Pięciodniowy pobyt w szkole wypełniony był hospitacjami, warsztatami (m.in. dotyczącymi tolerancji), spotkaniami z dyrektorem, asystentami romskimi, pedagogiem, psychologiem. Ciekawostką okazało się, że jeden z asystentów romskich był absolwentem konserwatorium muzycznego. Poznaliśmy system oświatowy obowiązujący na Słowacji, sytuację Romów i ich dorobek kulturowy.

Dzięki obserwacjom lekcji poznaliśmy:

  • nowatorskie metody stosowane w klasach młodszych
  • programy autorskie stosowane w klasach I,
  • podręczniki ciekawe, nowe rozwiązania stosowane w pracy z małym dzieckiem multimedia w dydaktyce z małym dzieckiem (każda klasa miała tablicę interaktywną)

Podsumowaniem naszych obserwacji będzie wydanie broszury zawierającej ciekawe scenariusze zajęć.

Obok poznawania pracy szkoły intensywnie chłonęliśmy kulturę i gościnność Słowaków. Wspólnie z gospodarzami zwiedzaliśmy Trnawę i Bratysławę, degustowaliśmy kuchnię słowacką (nie zważając na kalorie). Projektowe dni szybko minęły i z bagażem doświadczeń wróciliśmy do domu.

Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwu naszej szkoły w projekcie, będzie mogła być postrzegana jako innowacyjna, w której poziom oświaty stoi na wysokim poziomie, a kadra nauczycielska systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, dostosowuje metody swojej pracy do realiów obecnych czasów, gdzie wykorzystanie nowoczesnych metod pracy i technologii informacyjnej jest podstawą funkcjonowania w społeczeństwie.

 

Fotorelacja z wizyty

Elżbieta Mendecka             

 
ppp Drukuj
Pedagog
niedziela, 15 marca 2015 19:29

Warsztaty dla Rodziców

Zapraszamy do PPP


PPP2

Pedagog        

Ryszard Paluch    

 

 
Ptaki Dłoniaste Drukuj
Świetlica Szkolna
poniedziałek, 23 lutego 2015 18:22

Ptaki Dłoniaste

Wiosenne powroty


Dzisiaj przy czynnym udziale Pani Asi, dzieci ze świetlicy, przygotowały pokaźne stado, powracających ptaszków, ptaków, ptaszysk.

Każde miało inną wizję bociana, sroki czy pawia.

Cześć zrealizowała ptaka o niekreślonym gatunku, ale wszystkie z rodzaju Dłoniastych.

Zapraszmy do zobaczenia prac na tablicy przy świetlicy.

Fotogaleria

Roman Sitarek       

Joanna Sokołowska    

 
Bezpieczny Internet Drukuj
czwartek, 19 lutego 2015 11:12

NIE - Bezpieczny internet

Warsztaty szkoleniowe - PPP


Zapraszamy rodziców na warsztaty szkoleniowe pod hasłem "Nie - bezpieczny internet".

Zajęcia w najbliższą sobotę o godz. 10.00, organizuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu. Więcej informacji na plakacie oraz na stronie poradni: http://www.pppzabrze.pl/http://www.pppzabrze.pl/ .

ppp

Zapraszają

 

 

 
Wybitni Polacy Drukuj
poniedziałek, 09 lutego 2015 19:21

Wybitni Polacy II Rzeczypospolitej

Europejskie Wspomnienia


Klasa VI b pozazdrościła kolegom z kl. VI a spotkania z wynalazcami.

W związku z tym na historię zaprosili Józefa Piłsudskiego- i to nie jednego, a aż trzech ;) Poza tym zaśpiewała dla nich Hanka Ordonówna, nie zabrakło również znanego pisarza Władysława Reymonta.

Zapraszam do galerii.

Nauczyciel historii     

Joanna Glimos       

 
« pierwszapoprzednia21222324252627282930następnaostatnia »

Strona 26 z 47


Stworzone dzięki Joomla!. Realizowane przez SiTeK dla SP43