md

Wizyta Słowaków w Zabrzu Drukuj
wydarzenia
środa, 02 listopada 2011 18:39

Wizyta Słowaków w Zabrzu


W dniach od 24.10 do 29.10.2011 r. gościliśmy grupę dzieci oraz nauczycieli ze Słowacji, którzy byli naszymi partnerami projektowymi w poprzednim programie Comenius „Daj pierwszeństwo zieleni”. Goście mieszkali w polskich rodzinach i przez tydzień żyli rytmem naszych domów i naszych spraw rodzinnych.

Zwiedzali naszą szkołę, centrum miasta oraz zjechali do zabytkowej kopalni Guido. Pokazaliśmy gościom nasz piękny kraj organizując im wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie, Bytomia i Krakowa. Dzieci, oprócz zwiedzania, musiały wykazać się sprawnością fizyczną, ponieważ rywalizowały ze sobą w olimpiadzie sportowej, w której wszyscy świetnie się bawili i zaciekle rywalizowali.

W czasie warsztatów plastycznych uczniowie pracowali w międzynarodowym składzie wykonując piękne albumy o mieście Zabrze i Trnawa.

Wszyscy byli zachwyceni naszym miastem, szkołą, naszą gościnnością i wspaniałą opieką rodzin i rówieśników.

Wszystkie wrażenia z pobytu w naszym mieście na długo zostaną dzieciom i nauczycielom w pamięci.

Rewizytę na Słowacji planujemy w czerwcu 2012r.

Koordynatorzy projektu
mgr Elżbieta Mendecka
mgr Mirosława Ordysińska

Koordynatorzy wymiany serdecznie dziękują wszystkim nauczycielom, którzy pomagali przygotować wizytę a szczególności  Stanisławie Dziadowicz, Cecylii Choińskiej, Łukaszowi Swobodzie, Małgorzacie Pacholczak, Katarzynie Ciszewskiej, Anecie Michalskiej oraz wszystkim rodzinom, które gościły słowackie dzieci.


 
Konsultacje Drukuj
wydarzenia
poniedziałek, 07 listopada 2011 16:47

Konsultacje indywidualne

spotkania konsultacyjne dla rodziców


Zapraszamy serecznie dnia 10.11.2011 r. o godz. 16.30 - 17.30 wszystkich zainteresowanych rodziców, uczniów klas 0-VI na indywidualne spotkania konsultacyncje z nauczycielami, wychowawcami uczniów ze wszystkich klas.

Podczas konsultacji będzie możliwość porozmawiania z nauczycielami, pozyskania informacji odnośnie zachowania, osiagnięć w nauce uczniów i wychownaków SP43.

Spotkania będa odbywać sie w salach przypisanych poszczególnym klasom.

Zapraszamy Wszystkich Rodziców

 

 
Biblioteka Drukuj
Biblioteka
niedziela, 20 listopada 2011 23:00

 

Biblioteka szkolna

 

Godziny pracy biblioteki szkolnej:

poniedziałek 8.00 - 14.00
wtorek 8.00 - 14.00
środa 8.00 - 14.00
czwartek 8.00 - 14.00
piątek 8.00 - 14.00

Biblioteka szkolna w swoich zbiorach obecnie liczy ponad 5150 woluminów. Księgozbiór w miarę zasobów finansowych każdego roku wzbogaca się o nowe lektury, beletrystykę i literaturę pedagogiczną. W ramach swojej działalności biblioteka prowadzi konkursy czytelnicze, wiedzowe i literackie. Tradycyjny jest coroczny konkurs z nagrodami na "Najaktywniejszych czytelników" i na "Najlepiej czytającą klasę". Bibliotekarz prowadzi szereg lekcji i zajęć z zakresu edukacji czytelniczej rozwijającej kulturę czytelniczą i promującą nowości wydawnicze. Prowadzi też:

    • wypożyczalnię podręczników szkolnych dla uczniów w trudnej sytuacji materialnej,
    • udziela systematycznej pomocy w odrabianiu prac domowych,
    • udziela porad i doradza w wyborze lektury,
    • udostępnia zbiory biblioteczne w czytelni (księgozbiór podręczny).

Wśród imprez czytelniczych na szczególną uwagę zasługuje "uroczyste pasowanie na czytelnika i rycerza książki", jest to uroczystość przygotowana dla uczniów klas pierwszych. Ważne miejsce w działalności biblioteki zajmuje też udział w ogólnopolskiej kampanii CPCD. W ramach tej kampanii odbywają się różnorodne konkursy oraz promocja głośnego czytania dla uczniów klas młodszych. Wśród czytających są nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Akcja ta cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. W realizacji podstawowych zadań i funkcji biblioteki aktywnie pomagają uczniowie klas IV - VI należący do "Koła Przyjaciół Biblioteki". Aktyw biblioteczny usprawnia pracę przy wypożyczaniu i zwrotach książek oraz realizuje dyżury porządkowe w czytelni.

zapraszam do naszej biblioteki Stanisława Dziadowicz     

 

 
Partnerzy w Zabrzu Drukuj
Turystyczne ABC
środa, 02 listopada 2011 18:09

Wizyta partnerów projektowych w Zabrzu

Turystyczne ABC - poddaj się magii starych miejsc


W dniach od 18.10 do 21.10. 2011 r. gościliśmy partnerów projektowych z Austrii i Litwy.

W pierwszym dniu nauczyciele zwiedzali naszą szkołę, przyglądali się procesom dydaktycznym, chętnie rozmawiali z nauczycielami oraz naszymi uczniami.

Intensywnie pracowaliśmy nad projektem i ustalaliśmy plan działań na dwa lata wspólnej pracy.

 

 

Nasi goście ochoczo spacerowali po Zabrzu i zwiedzili między innymi Zabytkową Kopalnię Guido. Byliśmy już w pierwszym magicznym miejscu - w zamku w Starych Tarnowicach. Pokazaliśmy gościom nasz piękny kraj organizując im wycieczkę do Szczyrku, Wisły i starego Krakowa.

Wszyscy byli zachwyceni naszym miastem, szkołą oraz całym naszym krajem.


Koordynatorzy projektu
mgr Elżbieta Mendecka
mgr Mirosława Ordysińska

 
Kiermasz Ksiązki na Kartoflisku 2011 Drukuj
Biblioteka
wtorek, 11 października 2011 19:31

Kiermasz Taniej Książki

Kartoflisko 2011


Podczas szkolnego festynu "Kartoflisko" został przeprowadzony "Kiermasz Taniej Książki". Działanie to zostało zorganizowane przez Bibliotekę szkolną oraz przez Koło Przyjaciół Biblioteki. W ofercie na stoisku znalazły się lektury, literatura dla dzieci i młodzieży, bajeczki dla najmłodszych oraz ksiązki popularno-naukowe. Wszyskie ksiązki można było nabyc za cenę 1 - 4 PLN.

Kiermasz podobnie jak w latach ubiegłych cieszył się dośc dużym zainteresowaniem.mnóstwo osób, uczestników festynu dokonało zakupu książek.

Zamierzony cel jakim była popularyzacja taniej ksiązki i łatwy do niej dostęp został osiagnięty.

Uzyskane w ten spsoób środki zostana przeznaczone na zakup nowości wydawniczych w celu wzbogacenia oferty szkolnej biblioteki oraz na nagrody ksiązkowe w konkursie literackim organizowanym dla klas V.

Fotorelacja z imprezy

Kiermasz koordynowały
Stanisława Dziadowicz i Monika Sobańska

 
« pierwszapoprzednia41424344454647następnaostatnia »

Strona 47 z 47


Stworzone dzięki Joomla!. Realizowane przez SiTeK dla SP43