md

Spacer po Europie Drukuj
2014-2015
poniedziałek, 22 czerwca 2015 07:41

Spacer po Europie

Dzień Europejski w SP43


W ramach obchodów Dnia Unii Europejskiej 8 maja w Szkole Podstawowej nr 43 w Zabrzu zorganizowany został „Dzień Europejski”.

Imprezę swoją obecnością uświetnili wspaniali goście: Naczelnik Andrzej Gąska i Pani Beata Szuran reprezentujący Wydział Oświaty w Zabrzu oraz Pani Marzena Zabiegała – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Idea Dnia Europejskiego polegała na wspólnej „podróży po Europie” uczniów klas IV-VI i ich młodszych kolegów. Maluchy wędrowały z klasy do klasy, gdzie z prezentacji multimedialnych i krótkich inscenizacji poznawały historię, kulturę, położenie geograficzne i ciekawostki związane z danymi państwami. Zwiedzanie okazało się niezwykle przyjemne, ponieważ w każdym kraju znalazł się tzw. „kącik kulinarny”, który umożliwiał uczniom i nauczycielom degustację potraw tradycyjnych dla danego kraju.

Kolejnym interesującym punktem imprezy stał się „Europejski pokaz mody”, w którym mogli wziąć udział wszyscy uczniowie. Trudność zadania polegała nie tylko na prezentacji charakterystycznego dla wybranego kraju europejskiego stroju, ale również na tym, że każdy z uczestników musiał odpowiednio zaprezentować się na czerwonym dywanie. Pokaz okazał się czasem, w którym uczniowie mogli się rozluźnić i zrelaksować, ponieważ kolejnym zadaniem, jakie na nich czekało, był Quiz wiedzy o Europie, który opracowany został na podstawie kart z gry pt. Świat. W trakcie konkursu, uczniowie odpowiadali na pytania z wiedzy, a dodatkowo mogli uzyskać punkty za spostrzegawczość. O nagrodę główną walczyły trzy drużyny. Widownia oprócz dopingu także odpowiadała na pytania. Każda prawidłowa odpowiedź była nagradzana.

Niezwykłe europejskie wydarzenie zakończyło się rozdaniem nagród zarówno zwycięzcom pokazu mody, jak i quizu. Wszyscy świetnie się bawili, panowała wspaniała atmosfera. Dzieci wyniosły nie tylko ogrom nowych wiadomości, ale również dużo pozytywnych wrażeń.

Impreza zorganizowana została przez opiekunów Klubu Europejskiego panie Joannę Glimos i Oliwię Adamek-Andrzejewską oraz koordynatorów Projektu Comenius Regio panie Małgorzatę Pacholczak i Katarzynę Ciszewską.

 

Fotorelacja z obchodów

 

 

Małgorzata Pacholczak                     

 


Stworzone dzięki Joomla!. Realizowane przez SiTeK dla SP43