md

Szkoła z Klasą 2.0


Kleks Drukuj
Szkoła z Klasą 2.0
środa, 12 lutego 2014 07:38

Szkolny blog


W ramach programu Szkoła z Klasą 2.0, realizowanego w naszej szkole, założony jest blog szkolny "Kleks".

Zachęcamy wszystkich uczniów do współtworzenia naszego bloga. Każdy kto chce brać udział w tworzeniu bloga prosimy o kontak ze swoim wychowawcą.

Dzięki aktywności uczniów na blogach dowiadujemy się m.in: jak lubią się uczyć, co jest dla nich ważne i ciekawe w naszej szkole.

Kleksa można poczytać pod adresem: http://blogiceo.nq.pl/kleks/

Koordynatorki

Judyta Gorawska
Katarzyna Łukaszczyk

 
O programie Drukuj
Szkoła z Klasą 2.0
czwartek, 30 stycznia 2014 20:58

Szkoła z Klasą 2.0

Platforma edukacyjna dla wszystkich


 

Od początku września, roku szkolnego 2013/2014, w naszej szkole działa program Szkoła z Klasą 2.0. W ramach kolejnej odsłony akcji,  Szkoły z Klasą 2.0, skupiamy się na mądry wprowadzaniu i wykorzystywaniu nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w codziennej pracy szkolnej.

Szkoła z Klasą 2.0 jest skierowana jest do  wszystkich poziomów edukacyjnych z całej Polski. Upowszechnia wśród uczniów wiedzę i postawy potrzebne we współczesnym świecie, pomaga rozwijać umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, stosować nowe technologie do uczenia się a nie tylko rozrywki, odpowiedzialnie korzystać ze źródeł, stosować szkolną wiedzę w praktyce, bezpiecznie korzystać z internetu. Uczniowie mają możliwość zakładania prowadzenia blogów.

Ich prowadzenie umożliwia uczniom zdobywanie i dokumentowanie sprawności związanwych z wykorzystywaniem nowych technologii w praktyce oraz ze świadomym i samodzielnym uczeniem się.

Dzieci posiadają możliwość otrzymania odznak programowych, potwierdzających aktywność uczniów i zdobycie kolejnych umiejętności związanych z programem, a także dostęp do sprawdzonych materiałów edukacyjnych ze wskazówkami, jak prowadzić własny blog, ciekawie pisać, jak korzystać z nowych technologii do uczenia się i codziennej pracy szkolnej i jak realizować projekty edukacyjne i dokumentować postępy. 

Materiały obejmują też takie zagadnienia jak: przestrzeganie praw autorskich, bezpieczeństwo w sieci, umiejętność dyskusji.

Koordynatorki programu
Judyta Gorawska i Katarzyna Łukaszczyk
 
Stworzone dzięki Joomla!. Realizowane przez SiTeK dla SP43